سرپرست فرمانداری شهرستان تایباد
مهدی دونده
سرپرست فرمانداری شهرستان تایباد

    .     .     .
۱۴۰۱/۰۲/۲۲

بانکها با پرداخت تسهیلات نقش بسزایی در رونق اشتغال دارند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تایباد، فرماندار این شهرستان واقع در شرق خراسان رضوی گفت: بانک ها در زمینه ایجاد اشتغال روستاییان و توانمندسازی آنها باید با تمامی دستگاه های مربوط نهایت تلاش و همکاری خود را داشته باشند و نوعی هم افزایی کامل در این عرصه ایجاد شود.
مهدی دونده در دیدار با ریاست بانک کشاورزی این شهرستان افزود: شهرستان تایباد با 43 هزار هکتار اراضی کشاورزی و اینکه 85 درصد جمعیت این شهرستان وابسته بخش کشاورزی می باشد، یکی از قطبهای کشاورزی استان خراسان رضوی به شمار می رود، بانک کشاورزی که ارتباط مستقیم با این قشر زحمت کش را دارد باید نهایت همکاری را در ارائه تسهیلات بانکی داشته باشد.
وی به خشکسالی چند سال اخیر در این شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: خشکسالی های چند سال گذشته برای کشاورزان و دامداران این منطقه مشکلاتی را رقم زده که منجر به عدم پرداخت تسهیلاتی دریافتی از سوی کشاورزان و دامداران این منطقه شده، می طلبد که متولیان اجرایی در بانک کشاورزی نسبت به بازپرداخت تسهیلاتی دریافتی شرایط مناسبی را فراهم کنند.
وی با اشاره به اینکه باید به حوزه اشتغال های خُرد و مشاغل خانگی که سرمایه اندکی نیاز دارد ورود کنیم، اظهار کرد: چه بسا هستند افرادی که برای ایجاد بازار کسب و کار و ایجاد اشتغال در روستاها نیاز به تسهیلاتی حداقلی دارند، باید از این افراد هم حمایت شود که بدون شک بستر اشتغال در مناطق مرزی و محروم هم رونق می گیرد.
نماینده عالی دولت در شهرستان تایباد گفت: بزرگترین سرمایه بانک‌ها آبرو و اعتبار نظام بانکداری کشور نزد مردم است که با امانتداری صحیح بانک‌ها باید حفظ شود، مقررات بانک‌ها در اعطای تسهیلات به مردم باید سهل و آسان و در اعطای تسهیلات به افراد بدحساب سختگیرانه باشد.
بانک کشاورزی در شهرستان تایباد سه شعبه فعال دارد.
شهرستان 140 هزار نفری تایباد در فاصله 225 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

 


منبع : زیرپرتال فرمانداری تایباد
بازدید : ۲۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان