سرپرست فرمانداری شهرستان تایباد
مهدی دونده
سرپرست فرمانداری شهرستان تایباد

    .     .     .
۱۴۰۱/۰۲/۲۱

حمایت از خانواده زندانیان اقدامی موثر در پیشگیری از آسیب های اجتماعی است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تایباد، فرماندار این شهرستان واقع در شرق خراسان رضوی گفت: خانواده زندانیان در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند و عدم حمایت های مادی و معنوی از این قشر آسیب پذیر، موجب ورود آنها به چرخه جرائم بیشتر می شود.
مهدی دونده در دیدار با ریاست اداره زندان این شهرستان افزود: با زندانی شدن سرپرست خانوار، فشارهای روانی و مالی جبران ناپذیر متحمل خانواده آنان شده و اگر حمایتی از این خانواده ها انجام نشود در معرض انواع  آسیب های اجتماعی، مشکلات مالی و عاطفی می شوند.
وی ادامه داد: اگر به طور جدی، حمایتی از خانواده‌های زندانیان صورت نگیرد، باید نگران افزایش آمار آسیب ها و بروز برخی از مشکلات دیگر باشیم که تبعات جبران ناپذیری را در سطح جامعه رقم خواهد زد.
وی به فراهم کردن زمینه اشتغال برای خانواده های زندانیان اشاره کرد و تاکید داشت: ایجاد بسترهای اشتغال خانگی با اعطای تسهیلات و تحت پوشش قرار دادن این خانواده ها در انجمن های حمایت از زندانیان و برخی از نهاده های حمایتی می تواند در تامین مایحتاج حداقلی این خانواده ها موثر باشد.
نماینده عالی دولت در این شهرستان گفت: به هرحال برخی از افراد به دلایل مختلف در زندان به سر می‌برند و خانواده آنان در معرض بسیاری از آسیب‌ها قرار دارند، اگر فرد خارج از زندان باشد می‌تواند مشکلات خود را حل کرده و به زندگی عادی برسد و از در بند بودن او، فقط خانواده است که آسیب می‌بیند.
امسال در " جشن گلریزان و حمایتی خانواده های زندانیان تایباد، " هشت میلیارد و 230 میلیون ریال جمع آوری شد که تاکنون سه نفر از محکومین جرائم غیرعمد در این شهرستان آزاد و به آغوش گرم خانواه های خود بازگشته اند.
 همچنین در حال حاضر 10 آزادی جرائم غیرعمد دیگر در این شهرستان نیاز به کمکهای خیرین و نیکوکاران دارند که برای آزادی آنها افزون بر 50 میلیارد ریال مورد نیاز است.
شهرستان 140 هزار نفری تایباد متشکل از 2 بخش مرکزی و میان ولایت در فاصله 225 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری تایباد
بازدید : ۲۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان