سرپرست فرمانداری شهرستان تایباد
مهدی دونده
سرپرست فرمانداری شهرستان تایباد

    .     .     .
۱۴۰۱/۰۲/۲۳

فرماندار تایباد:

همراهی مردم رمز موفقیت اصلاح یارانه ها است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تایباد، فرماندار این شهرستان واقع در شرق خراسان رضوی، تصمیم دولت برای اصلاح نظام یارانه‌ها و نحوه تخصیص ارز ترجیحی را به نوعی مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه دانست و گفت: از این به بعد پول مستقیم به دست مردم می‌رسد و می توانند خود برای آن تصمیم بگیرند.
 مهدی دونده در دیدار با برخی از علما و روحانیون شیعه و اهل سنت این شهرستان با اشاره به ضرورت توزیع عادلانه یارانه‌ها، افزود: سال‌ها است که اقشار کم درآمد جامعه سهم کمتری از یارانه‌ها را دریافت می‌کنند و قشر مرفه جامعه از یارانه‌های پرداختی دولت‌ها سهم بیشتری دارند، که این اصل بر خلاف توزیع عدالت در جامعه است.
 وی با تاکید بر لزوم مدیریت مطلوب اجرای طرح یارانه‌ها توسط دولت، خاطر نشان کرد: اقناع‌سازی و گفت‌وگوی مستمر دولت با مردم در اجرای این طرح و ایجاد آرامش در جامعه ضروری است.
 نماینده عالی دولت در تایباد در ادامه به نقش نخبگان، فرهیختگان جامعه، علما و روحانیون مبنی بر کمک به دولت اشاره کرد و ادامه داد: نخبگان جامعه، علما و روحانیون لازم است با مطالعه دقیق این طرح و تبیین آن در سطح جامعه، زمینه اجرای هرچه بهتر و موفق آن را فراهم کنند.
 دونده با بیان اینکه مردمی شدن یارانه ها به نفع همه اقشار جامعه خواهد بود و دست دلالان از قاچاق و رانت کوتاه خواهد شد، بیان داشت: قطعا ادامه روند توزیع عادلانه یارانه ها اثراث مثبتی در اقتصاد خانواده ها خواهد داشت.
 وی مطرح کرد: دشمنان داخلی و خارجی کشور با ایجاد جریانات منفی در فضاهای مجازی، اهداف دیگری را در سر دارند و در این میان هوشیاری جامعه نسبت به این توطئه‌ها نقشه های شوم دشمنان را همچون همیشه خنثی خواهد کرد.
وی اظهار کرد: نباید از خدمت به مردم لحظه‌ای غافل شویم، امنیت ملی و حل مشکلات اقتصادی باید هدف اصلی ما باشد و در این مسیر نباید سلیقه ای، جناح‌بندی و با اختلاف‌افکنی عمل کنیم.
 وی ادامه داد: امروز با مدیریت جهادی و تصمیم جهادی می‌توانیم از چالش اقتصادی پیش رو عبور کنیم و کشور را به یک ثبات اقتصادی برسانیم، هر چند که در مسیر حرکت بدون شک با موانع و مشکلاتی روبه رو خواهیم شد.
وی به نقش رسانه ها و فضاهای مجازی در ایجاد بستر آرامش در سطح جامعه و مردم اشاره کرد و گفت: ایجاد اعتماد سازی در میان مردم برای اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها نیازمند همکاری رسانه‌ها برای کاهش نگرانی مردم و اطلاع رسانی توزیع کالاها به آنها است.
وی کاهش قاچاق کالا به برخی از کشورهای همسایه از جمله افغانستان و پاکستان را یکی دیگر از مهمترین اثرات اجرای طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه در کشور اعلام کرد و افزود: تحولات جهانی نیز منجر به ایجاد مشکلاتی در حوزه امنیت غذایی شده و مضاف بر آن جنگ روسیه و اوکراین در گران شدن گندم و آرد اثرگذار بوده است.
وی در پایان گفت: هدف از اجرای این طرح در دولت سیزدهم، توزیع عادلانه یارانه در بین اقشار مختلف مردم و به خصوص خانواده های کم درآمد می باشد که با گذشت زمان باید اثرات آن را در بین خانواه ها و تامین معیشت آنها دید و نقاط ضعف این طرح را باید کارشناسان اقتصادی با مشورت و خرد جمعی برطرف کنند.
در این جلسه هم اندیشی، هریک از علما و روحانیون به بیان دیدگاههای خود نسبت به اجرای طرح عادلانه سازی یارانه اشاره کردند.
شهرستان 140 هزار نفری تایباد در فاصله 225 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

 


منبع : زیرپرتال فرمانداری تایباد
۳۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان