سرپرست فرمانداری شهرستان تایباد
مهدی دونده
سرپرست فرمانداری شهرستان تایباد

    .     .     .
۱۴۰۱/۰۲/۲۱

انگیزه فعالیت و ماندگاری پزشکان در مناطق محروم باید افزایش یابد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تایباد، فرماندار این شهرستان واقع در شرق خراسان رضوی گفت: باید با هم‌افزایی و همگرایی بین بخشی و استفاده از همه ظرفیتها به پزشکان مناطق مختلف کشور و از جمله مناطق محروم انگیزه داد.
 مهدی دونده در حاشیه بازدید از درمانگاه نبی اکرم ( ص ) شهر تایباد افزود: در کنار توسعه زیرساختها باید به جذب و نگهداری نیروهای تخصصی در بخش بهداشت و درمان توجه اساسی شود.
 وی با اشاره به این که باید از پزشکان و کادر درمانی که در مناطق مرزی و محروم فعالیت دارند حمایتهای ویژه ای شود، ادامه داد: نیروی انسانی و متخصص در بخشهای مختلف لازمه ارتقای سیستمها و زیرساختهای بهداشتی و درمانی است و با تنگ نظری و یک سری تفکرات خاص نمی توان ماندگاری پزشکان در مناطق مختلف را افزایش داد و باید انگیزه آنان را برای فعالیت تقویت کرد.
وی بیان داشت: همگرایی بین مسوولان و دست اندرکاران ذیربط در خدمت به مردم در کنار توسعه زیرساختهای بهداشتی و درمانی و جذب و نگهداری نیروهای متخصص ضروری است و باید با شناسایی ظرفیتها و رفع مشکلات موجود برای خدمت رسانی مطلوب و بهینه تلاش کرد.
وی به همجواری شهرستان تایباد با کشور افغانستان اشاره کرد و گفت: این شهرستان در همجواری افغانستان قرار دارد، در برخی از مواقع و بروز حوادث این کشور، مصدومین احتمالی این حوادث از طریق مرز دوغارون جهت انجام مداوا و طول دوره درمان وارد جمهوری اسلامی ایران می شوند که افزایش و توسعه فضاهای درمانی و تجهیزات پزشکی نقش بسزایی در حوزه کمک های بشر دوستانه 2 کشور ایران و افغانستان دارد.
شهرستان 140 هزار نفری تایباد در فاصله 225 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

 


منبع : زیرپرتال فرمانداری تایباد
۲۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان