سرپرست فرمانداری شهرستان تایباد
مهدی دونده
سرپرست فرمانداری شهرستان تایباد

    .     .     .
۱۴۰۱/۰۲/۲۱

توجه ویژه به نقش بانوان در جامعه، آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تایباد، فرماندار این شهرستان واقع در شرق خراسان رضوی، با اشاره به اینکه بانوان در ترویج معارف دینی در خانواده نقش بسزایی دارند، گفت: هرچه بانوان در تعاملات اجتماعی حضور پررنگی داشته باشند، خانواده و جامعه از نشاط اجتماعی بیشتری برخوردار خواهد شد.
مهدی دونده در دیدار با بانوان فعال این شهرستان در حوزه های مختلف افزود: باید خانواده ها به فرهنگ اصیل و ارزشمند ایرانی توجه جدی داشته باشند و باید سبک زندگی آسان در بین خانواده ها با استفاده از همه ظرفیتها در این شهرستان افزایش یابد که بدون شک کاهش آسیبهای اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.
وی اظهار کرد: مسوولان هم باید از ظرفیتهای بانوان در عرصه های مختلف با خرد جمعی و مشورت استفاده کنند.
وی ادامه داد: توجه به نقش محوری زنان در ایجاد جامعه توسعه یافته موثر است، باید سطح آگاهی بانوان نسبت به مسائل روز افزایش پیدا کند تا به مشارکت بیشتر آنها در موضوع های سیاسی و اجتماعی منجر شود.
وی با تاکید بر اینکه نقش اصلی و محوری زنان در اصلا‌ح و ساختن جامعه فعلی و آینده نهفته است و ورود بانوان در عرصه‌های گوناگون نباید نقش مادری را تحت‌الشعاع قرار دهد، گفت: امروز ساختار نظام اجتماعی بدون حضور بانوان قابل تصور نیست، و ایفای نقش مادری تضادی با فعالیت در دیگر عرصه ها ندارد.
وی با اشاره به کسب موفقیت در هر عرصه از فعالیت های گوناگون که بانوان حضور فعال داشته اند، بیان داشت: برای پی بردن به هنر مدیریت زنان، تنها توجه به یک نقطه یعنی توانایی حفظ تعادل بین مسئولیت های درون خانواده و وظایف شغلی و اجتماعی، کفایت می کند و ضروری است تا با حمایت از نقش سازنده بانوان در اجتماع زمینه موفقیت بیشتر در حوزه های مختلف را فراهم کنیم.
در این دیدار هر یک از بانوان، به بیان دیدگاهها و مشکلات حوزه کاری خود اشاره کردند.
شهرستان 140 هزار نفری تایباد در فاصله 225 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری تایباد
۳۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان