سرپرست فرمانداری شهرستان تایباد
مهدی دونده
سرپرست فرمانداری شهرستان تایباد

    .     .     .
۱۴۰۱/۰۲/۲۱

بازار تایباد به صورت مستمر پایش و کنترل شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تایباد، فرماندار این شهرستان در شرق خراسان رضوی گفت: تمام اقدامات مربوط به تنظیم بازار باید به صورت مستمر پایش و هوشمندسازی شود تا عملکرد صنوف پاکدست با گران‌فروشان مشخص شود.
مهدی دونده در جلسه کارگروه تنظیم بازار این شهرستان افزود: همجواری شهرستان تایباد با کشور افغانستان رسالت دستگاههای متولی را در برخورد با قاچاق انواع کالا به سمت این کشور و گرانفروشی دوچندان کرده است.
وی با تاکید بر اینکه تلاش کردیم تا نگرانی‌های موجود در نحوه توزیع کالاها و همچنین خدمات نیز کاهش پیدا کند، بیان کرد: در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان نظارت و بازرسی در بازار افزایش پیدا کرده و این موضوع با جدیت در این شهرستان در حال اجرا می باشد.
وی با بیان اینکه تصمیم گیری و سیاست گذاری تنها بخشی از مدیریت بازار است، خاطر نشان کرد: صرف تصمیم گیری نمی تواند اهداف مورد نظر در تنظیم بازار را محقق کند، آنچه می تواند موجب ضمانت اجرای تصمیمات باشد نظارت مستمر بر قیمت ها و وضعیت بازار است.
فرماندار تایباد با اشاره به طرح جدید دولت سیزدهم در زمینه تخصیص ارز و یارانه برای تامین کالاهای اساسی اظهار داشت: آنچه دولت و نظام تصمیم گرفته برای همه اقشار جامعه بوده است لذا حداقل برای تبیین اصل این موضوع همه وظیفه داریم.
دونده در خصوص احتکار برخی کالاهای اساسی گفت: عدم عرضه برخی کالاها اساسی قطعاً احتکار محسوب شده‌ و عدم توزیع این کالاها و سایر اقلام اساسی و مایحتاج عمومی در بازار توسط دستگاههای متولی و نظارتی با جدیت مورد رصد قرار دارد.
شهرستان 140 هزار نفری تایباد متشکل از 2 بخش مرکزی و میان ولایت در فاصله با 38 روستا در فاصله 225 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.


 


منبع : زیرپرتال فرمانداری تایباد
۲۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان