.     .     .
۱۳۹۹/۰۹/۱۱

مشکل ۱۱ واحد تولیدی خراسان رضوی رفع شد

اعضای کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی در چهل و ششمین نشست خود، مشکلات ۱۱ واحد صنعتی و تولیدی را رفع و زمینه توسعه تولید یا آغاز فعالیت آنها را فراهم کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در حاشیه این نشست اظهار کرد: یکی از مهمترین واحدهای تولیدی در زمینه تولید انواع محصولات با کیفیت نسوز درخواست تسهیلات بانکی به میزان ۱۰۰ میلیارد ریال برای ایجاد انشعاب برق در شهرک صنعتی و سرمایه در گردش کرده بود که طی هماهنگی با مدیر بانک ملی، تسهیلات لازم برای این واحد اختصاص داده شد.

علی رسولیان افزود: واحد تولیدی دیگر مورد بحث در این نشست در زمینه کشاورزی و دامپروری فعالیت دارد که در راستای اجرای مصوبه کشوری تامین مالی طرحهای دارای اولویت در استانها، با درخواست صاحب این واحد مبنی بر پرداخت ۴۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی موافقت ‌شد.

وی ادامه داد: با درخواست تقسیط بدهی بانکی یک واحد تولیدی پیاز، تقسیط بدهی بیمه تامین اجتماعی یک شرکت در زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی، جابه‌جایی محل تامین آب از خارج به داخل شهرک صنعتی یک واحد تولیدی سازه‌های فلزی نیز در نشست این کارگروه موافقت گردید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: همچنین صدور مجوز از سوی سازمان حفاظت محیط زیست برای فعالیت یک واحد در زمینه صنایع غذایی در شهرک صنعتی چرمشهر منوط به نظر موافق کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک شد و صدور مجوز برای تاسیس یک گاوداری شیری و یک مزرعه پرورش شترمرغ نیز مشروط به نظر موافق سازمان دامپزشکی گردید.

رسولیان افزود: کارگروه ستاد تسهیل استان در واکنش به عدم پاسخگویی یک شرکت بیمه به درخواست واحد تولیدی قطعه سازی برای جبران خسارت ناشی از سیل، این شرکت بیمه را موظف کرد دلایل خود را برای عدم پرداخت خسارت ارایه دهد که در صورت عدم تمکین، مراتب به مراجع قضایی ارجاع خواهد شد.

وی بیان کرد: در خصوص فعالیت واحدهای صنفی حوزه چوب و الوار در شهرک صنعتی کلات نیز مقرر شد مهلت ۹ ماهه با اخذ تعهد محضری به صاحبان این واحدها داده شود که در این مدت نسبت به ساخت واحد و فعال سازی آن در زمین‌های اخذ شده در شهرک اقدام کنند و در غیر این صورت زمین از آنان پس گرفته خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: کارگروه ستاد تسهیل استان همچنین بانک رفاه را مکلف کرد یارانه تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه برای طرحهای نوسازی و بهسازی بخش تولید استان را تعیین تکلیف کند.

رسولیان اجرای مصوبات کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی را اجباری دانست و آن را به نفع تولید و رونق اقتصادی استان عنوان کرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۹۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۲۲
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۴۱ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۶۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۵۷۷۷۴۹ نفر
تعداد کاربران مهمان ۵۷ نفر
آماربازدیدکنندگان