.     .     .
۱۳۹۹/۰۸/۲۸

چهلمین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس با ریاست مهندس سیاح فرماندار شهرستان تایباد برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری " با حضور مهندس  سیاح فرماندار و رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس شهرستان تایباد ، مهندس کریم زاده معاون عمرانی فرمانداری ، بخشدار مرکزی ، رئیس اداره تبلیغات اسلامی، رئیس اداره صمت ،اتاق اصناف و سایر اعضاء ، چهلمین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس شهرستان تایباد در محل سالن اجتماعات پیامبر اعظم (ص) فرمانداری برگزار گردید.

فرماندار شهرستان تایباد در چهلمین جلسه ستاد کرونای تایباد، اظهار کرد: با پیگیری و هماهنگی انجام شده، در حال حاضر رئیس شبکه بهداشت و درمان تایباد مشغول پیگیری وضعیت نصب دستگاه سی تی اسکن جدید و همچنین تحویل دستگاه اکسیژن ساز جدید بیمارستان است. دستگاه جدید با تکنولوژی بزودی و پس از اتمام عملیات تامین فضای مورد نیاز در هفته آینده نصب خواهد شد.
 
وی افزود: تایباد از ابتدای شیوع تا کنون ۷۱۴ بستری داشته است که بستری های امروز تا ۸ صبح ۲۲ نفر بوده است، درصد غربالگری گروه های پرخطر در حدود ۹۵ و نیم درصد بوده است، موارد مثبت آزمایشگاهی ۱۹۸۷ نفر بوده است و متاسفانه ۸۴ همشهری ما تا کنون از جمع ما جدا شده اند که به خانواده های این عزیزان تسلیت عرض می کنم.
 
مهندس سیاح تصریح کرد: روند بستری ها در تایباد طی دو روز گذشته کاهشی بوده است، اما روند ابتلا همچنان افزایشی است و نیازمند طرح هایی برای قطع زنجیره انتقال هستیم.
 
 
رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس شهرستان تایباد، گفت: با وجود اینکه ۹ ماه است کادر درمان درگیر این مبارزه سخت بودند و جانانه تلاش کردند، اما متاسفانه تعدادی از این عزیزان درگیر این بیماری شدند، لذا نیازمند همکاری دستگاه های شهرستان هستیم.
 
فرماندار تایباد یکی از موارد مهم در شهرستان را افزایش نظارت بر بازار دانست و گفت: باید هم بر وضعیت قیمت ها و همچنین بر رعایت پروتکل ها نظارت ها تشدید شود.
 
مهندس سیاح با اشاره به طرح هوشمند مبارزه با کرونا، تصریح کرد: علت اینکه این طرح بصورت ملی مطرح شد، تغییر رفتار ویروس و افزایش نگرانی ها از روند رو به رشد بیماری  بوده است، بنابراین محدودیت هایی در این سطح مطرح شده است. لذا رعایت محدودیت های هر سه سطح جدی است و با توجه به اهمیت و حساسیت این طرح به جهت حفاظت از مردم شریف شهرستان با تمام توان دستگاه های اجرایی و امنیتی اجرایی خواهد شد.
 
وی افزود: کل طرح در اختیار خبرنگاران  قرار خواهد گرفت تا مردم در جریان تمام موارد مطروحه باشند، همیشه تاکید کردیم مهار این بیماری بدون مشارکت همه مردم امکان پذیر نیست، لذا از همه مردم شریف و فهیم تایباد استدعا داریم در این طرح مشارکت و همکاری کامل نمایند.
 
مهندس سیاح تاکید کرد: برگزاری هر مراسمی که منجر به اجتماع شود، ممنوع است. بر همین اساس سه تیم نظارتی برای تحقق اهداف طرح در نظر گرفته شده است، تیم های نظارتی بر بازار، پروتکل های بهداشتی و کنترل تردد ها توسط پلیس راهور و پلیس راه نظارت بر مصوبات طرح را بر عهده دارند. ستاد مردمی نیز فراخوان دهد هر کس از مردم می توانند در حوزه "یاری گران سلامت" جهت تحقق اهداف طرح و مدیریت بیماری کمک نمایند، ثبت نام نمایند.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان، تلاش خبرنگاران را فراتر از انتظار دانست و گفت: تلاش خبرنگاران با حداقل امکانات و تلاش شبانه روزی بدون هیچ چشم داشتی ادامه دارد، ما زحمات خبرنگاران را هیچگاه فراموش نخواهیم کرد. ما نقد و انتقاد را حق خبرنگاران می دانیم. باید از بستر فضای مجازی در برنامه های مناسبتی بیشتر استفاده کرد.
 
وی افزود: همه بخش های شهرستان اگر برنامه ای در پیش دارند، یا به پس از محدودیت ها موکول نمایند و یا بصورت وبینار برگزار کنند.
 
نماینده عالی دولت با انتقاد از بروزرسانی های دیرهنگام نرم افزار ماسک، گفت: وضعیت شهرستان در نرم افزار ماسک با بروزرسانی ۲۶ آبان، "نارنجی" اعلام شده است.
 
محمد کریمی، رئیس اداره صمت گفت : اعلام کرده ایم که بیش از ۸۰ درصد اصناف کاملا پروتکل ها را رعایت می کنند اما عدم رعایت پروتکل ها توسط مشتریان و مراجعه کنندگان این وضعیت را تضعیف می کند، کنترل بیماری نیاز به عزم ملی و مشارکت همگانی دارد.
 وی بیان داشت :ویروس کرونا به واحدهای صنفی آسیب زده است.در صفوف نانوایی، مردم در شهر ۵۰ و در روستا ۲۰ درصد رعایت می کنند و وقتی واحد صنفی ما تذکر می دهد، با الفاظ رکیک مخاطب قرار  می گیرد. رفع این ویروس مسلتزم رعایت تمام اقشار مختلف مردم است.
 
در تعطیلی واحدهای صنفی، اکثر واحدها رعایت کردند، اما برخی واحد ها به دستورات بهداشتی بی توجهی می کردند، پلمپ شدند، اما مردم نیز باید رعایت کنند، استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی، همراه داشتن مواد ضدعفونی هرچند ممکن است هزینه داشته باشد، اما لازمه شرایط امروز است. وضعیت موجودی بازار به ویژه کالاهای بهداشتی حوزه کرونا هر روز کنترل می شود و موجود است اما اگر در جایی مردم کمبودی دیدند، به ما اطلاع رسانی کنند.

 


منبع : زیرپرتال فرمانداری تایباد
تعداد بازدیدها : ۱۱۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۱۴
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۵۸ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۸۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۵۶۹۲۳۵ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۲ نفر
آماربازدیدکنندگان