.     .     .
۱۳۹۹/۰۸/۲۸

جلسه کمیسون ساماندهی مبادی مرزی شهرستان تایباد برگزارشد.


 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری "با حضور مهندس سیاح فرماندار شهرستان تایباد، معاون عمرانی فرمانداری ، مدیرکل گمرک دوغارون ، جانشین فرماندهی هنگ مرزی ، مدیر پایانه مرزی و سایر اعضاء ، جلسه کمیسون ساماندهی مبادی مرزی شهرستان با محوریت بررسی آخرین وضعیت فعالیت های گمرک دوغارون و تسریع در روند ورود و خروج کامیونها در محل اتاق جلسات فرمانداری برگزار گردید.
 
فرماندار شهرستان تایباد در این جلسه بیان داشت :ازدحام و توقف چندین هزار کامیون در فصول مختلف سال در حوزه مرز دوغارون همواره مشکلاتی را برای رانندگان رقم زده که با تدابیر و تصمیمات مناسب استاندار خراسان رضوی و افزایش ساعت کاری مجموعه گمرک دوغارون طی چند روز گذشته، صف های طولانی ناشی از توقف کامیون های حامل بار صادراتی و ترانزیتی به حداقل رسیده است.
 
مهندس سیاح گفت: بر همین اساس از روز ۱۲ آبان ماه جاری ساعت کار گمرک مرزی، منطقه ویژه اقتصادی و پایانه مرزی دوغارون نیز شش ساعت بیشتر شده لذا از ساعت هفت تا ۲۲ هر روز امور کاری انجام می‌شود بطوری که در پی افزایش ساعات کاری در دوغارون تعداد کامیونهای خروجی حامل کالاهای صادراتی و ترانزیتی افزایش یافته است. و رضایتمندی و بازتاب مثبتی بین تجار و بازرگانان و رانندگان ناوگان حمل ونقل داشته است.
 
وی گفت: اقتصادی کردن تمامی فعالیت ها در گمرک دوغارون، تسهیل و روانسازی مبادلات تجاری بین ایران و افغانستان ، تقویت و توسعه زیر ساخت های لازم ، استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های منجمد وخفته مرز دوغارون ،ایجاد اشتغال پایدار، افزایش ساعت کاری این گذرگاه رسمی با هدف تسهیل در ورود و خروج کامیون های حامل بار، به حداقل رساندن هزینه های صادرات و ترانزیت، شفاف سازی در کسب درآمدهای موجود در این مرز زمینی، ایجاد تعامل بیشتر با تجار و بازرگانان کشور افغانستان، رفع موانع پیش روی سرمایه گذاران و فراهم شدن ظرفیتی مناسب در مرز دوغارون با هدف ایجاد پلی برای ایران با کشورهای آسیای میانه از مهمترین موضوعاتی است که استاندار خراسان رضوی در سفر اخیر خود به تایباد و مرز دوغارون مورد تاکید قرار دارد.
 
 نماینده عالی دولت در شهرستان تایباد تصریح کرد : با رویکردی که استاندار محترم برای مرز دوغارون دارند ، در آینده نزدیک شاهد تحولاتی بنیادین در مرز دوغارون خواهیم بود که لازم میدانم به نمایندگی از مرزنشینان و مرزداران شریف شهرستان تایباد از جناب آقای دکتر معتمدیان استاندار محترم  تشکر و قدر دانی نمایم .
 
فرماندار تایباد نیز گفت: با ساماندهی کامیونهای ترانزیت در مرز دوغارون می توان رونق اقتصادی را بیش از پیش در این منطقه شتاب داد.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به نقش مرزنشیان در ایجاد امنیت پایدار، مسوولان باید به خانواده های مرزنشین در حوزه های مختلف نگاه ویژه داشته باشند.
 
در ادامه این جلسه هر یک از اعضا به بیان موضوعات و پیشنهادات خود با هدف افزایش صادرات از مرز دوغارون و تسریع در روند ورود و خروج کامیونها در گمرک دوغارون پرداختند.

 


منبع : زیرپرتال فرمانداری تایباد
تعداد بازدیدها : ۲۱۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۲۱
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۵۸ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۸۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۵۶۹۲۴۲ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۰ نفر
آماربازدیدکنندگان