.     .     .
۱۳۹۹/۰۸/۲۸

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی "رئیس کتابخانه های عمومی با فرماندار شهرستان تایباد دیدار کرد.


 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تایباد " به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و گرامیداشت این هفته،  رئیس اداره کتابخانه های عمومی و سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی " ظهر امروز  با مهندس سیاح فرماندار شهرستان تایباد  در محل دفتر فرماندار دیدار و در ادامه ، کتابخانه تخصصی تربیت بدنی و علوم ورزشی به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی با محوریت کتاب و جوانان کتابخوان  در محل اداره ورزش و جوانان شهرستان تایباد رونمایی شد.
 
فرماندار شهرستان تایباد ضمن تبریک ایام این هفته بر لزوم فرهنگ سازی کتابخوانی در فضای مجازی تاکید و از اقدامات و برنامه های انجام شده هفته کتاب تقدیر وتشکر نمود.
 
مهندس سیاح در ادامه ، توجه به مقوله کتاب و کتابخوانی را مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) عنوان کرد و افزود: رهبر فرزانه انقلاب(مدظله العالی) از کتابخوانی به عنوان یک وظیفه ملی و واجب شرعی یاد کرده و تحقق فرآیند کمال بشری را به وسیله کتاب میسر دانسته است
 
فرماندار تایباد نیز کتابخانه ها را یکی از مراکز مهم فرهنگی دانست و گفت: کتابخانه مرکز ایجاد انگیزه است و جوانان تحصیل کرده و یا در حال تحصیل برای سپری کردن اوقات فراغت، مطالعه خارج از درس و بهره‌گیری آموزشی از منابع و کتابهای موجود به آن مراجعه می‌کنند و این فرصت بسیار مهم و مغتنم است.
 
وی بیان داشت :کتابخانه های عمومی، در گسترش دانش و ارتقای میزان آگاهی های عمومی جامعه نقش به سزایی دارند. به تعبیری، عزم این نهاد، کمک به بالندگی و شکوفایی استعدادهای فردی، در راستای تولید اندیشه، علم و غنای فرهنگ جامعه می باشد، کتاب خانه، نهادی است که با در اختیار داشتن بخش قابل توجهی از دانش، زمینه بهره گیری مناسب از اندوخته های بشری را فراهم می آورد و با تأمین فرصت های لازم، امکان آموختن همیشگی را برای اعضای جامعه مهیّا ساخته و بر پیشرفت حیات اجتماعی می افزاید. با این توصیف، وظیفه همگان است که با استقبال از این مکان ارزشمند، بر شکوفایی استعدادهای نهفته میهن اسلامی مان بیفزایند.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان تایباد، ترویج فرهنگ دوستی با کتاب را نیاز همیشگی جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان برشمرد و گفت: باید با برنامه ریزی های جامع و کلان، زمینه را برای پیوند ناگسستنی افراد با کتاب فراهم آورد و این فرهنگ اصیل را، که مصون بخش جامعه در برابر تهاجمات گوناگون فرهنگ های بیگانه و یا بی ریشه است، ترویج کرد.
 
وی در ادامه اظهار داشت : با توجه به خطراتی که نسل جوان و آینده کشور ما را تهدید می کند، همه ی متولیان فرهنگی باید با برنامه مدون و منسجم در این زمینه گامهای موثر و قوی تری بردارند وفعالیتهای حوزه کتاب باید در طی سال تداوم داشته و منحصر به هفته کتاب و کتابخوانی نباشد.
 
در پایان رئیس کتابخانه های عمومی گزارشی از برنامه های این هفته را ارائه نمود  و مهندس سیاح فرماندار شهرستان تایباد از زحمات و تلاش‌های مجموعه رئیس و کارکنان اداره کتابخانه های عمومی شهرستان برای بهبود ارتباط مردم با کتاب و افزایش سهم کتاب در زندگی مردم قدردانی نمود.
 

 


منبع : زیرپرتال فرمانداری تایباد
تعداد بازدیدها : ۱۰۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۸۰
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۵۷ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۸۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۵۶۹۲۰۱ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۲ نفر
آماربازدیدکنندگان